Aşkar Dergisi'nin 46. Sayısı Çıktı

Aşkar Dergisi’nin 46. Sayısı çıktı. İlk sayısından bugüne değin 12 yılı geride bırakan Aşkar, 46. Sayısında “İtibar olmazmış yüze gülene / Canım kurban olsun kadir bilene / Kefen yetişmezmiş garip ölene / Belki yârin çevresine saralar” mısralarıyla okurunu karşılamakta.

Bu sayıda İdris Ekinci, Hüseyin Karacalar, Özgür Ballı, İrfan Dağ, Aziz Mahmut Öncel, Hikmet Çamcı, Çağrı Subaşı, Yasin Fişne, Ali Yılmaz, Merve Parlak, Yavuz Altınışık, Yunus Emre Altuntaş, Burak Çelik, Mehmet Biter, Ahmet Emerce ve Remzi Köpüklü şiirleriyle Aşkar’da yer alıyor.

Öykü bölümünde, Regaib Albayrak, İsmail Demirel, Muhammed Şahin, Veysel Altuntaş, Mikail Çelik ve Numan Altuğ Öksüz öyküleriyle Aşkar’da yer alıyor.

Hüseyin Karacalar, “İçimizden Söyleştik” için bu sayıda Yasin Fişne ve Ali Yılmaz ile birer söyleşi gerçekleştirdi. Aziz Mahmut Öncel’in “Kalanlar” yazısı Taarruznâme’de yer alıyor. Mesûliyet Meselesi’nde İdris Ekinci, Ferhat Nabi Güller ve Yavuz Altınışık’ın yazıları bulunuyor. “Türk Müziği Has Şiirimizdir” sayfasında Mustafa Melih Erdoğan, Cinuçen Tanrıkorur’u yazdı.

Aşkar 46 dedi, böyle oldu.
Paylaş:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bloguma ziyaretiniz için teşekkür ederim. Bu içeriği beğendiyseniz paylaşabilir, yorum yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Yeniden görüşmek ümidiyle...