8 Kasım 2014 Cumartesi

Durum raporu-21

Fotoğrafı dün akşam üstü çektim. Fotoğrafın tam haline şuradan bakabilirsiniz.
Bugün 8 Kasım 2014. Günlerden Cumartesi. Dışarıda çok güzel bir hava var. Kasım ayı için fazlasıyla sıcak bir gündeyiz. Geçen sene adam akıllı bir kış olmadı Sivas'ta. Türkiye'nin bir çok şehrine göre soğuktu. Ama Sivas'ın kendine has bir ayazı var. Bunu hissetmek zorlaşıyor artık. Hatırlıyorum da ben liseye giderken üç - dört ay boyunca kar yerden kalkmazdı. Her neyse... Ben de bu güzel havadan şikayetçi olur gibi bir hal içerisine girdim. Şimdine yapmalı? Leyla ile Mecnun isimli şiir kitabını alıp yanıma, kent meydanına doğru yola koyulacağım. Öyle ya, bir kaç gün sonra bu güzel havayı arayacağız. Belki mavi sokakta bir çay içerim.

Bu arada yeni bir film tavsiyesi aldım. Filmin adını şimdi açıklamayacağım. Ama ilk izlenimlerim şöyle, kara filmlerden birisi. Ayrıca film, yapımcısına zarar ettirmiş. Yapımcısına zarar ettiren filmler hep hoşuma gitmiştir. Aklıma Daniel Hope'un icra ettiği "I giorni" isimli eseri geldi bir anda. Güneşli bir günde dışarı çıkarsanız şunları yapın. Bu eseri dinlerken, derin bir nefes alın, gözlerinizi kamaştıran güneşe doğru yönelin ve her şeyi unutup çevrenizdeki insanlardan soyutlanın. İyi gelecektir bu size.

Dün Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Kulübü öncülüğünde tertip edilen ve bu yıl üçüncüsü yapılan Hazan Şiir Dinletisi vardı. Benim de bir şiirim ile katkıda bulunduğum şiir gününde bizleri yalnız bırakmayan herkese buradan teşekkür ediyorum. Bu çok resmi cümlenin ardından, hoşça kalınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder