16 Ocak 2014 Perşembe

Durum raporu-19

Yeni bir durum güncellemesi yapayım dedim. Keyifler yerinde şu sıralar. Gönlümüz şerbetli. Havaların güzelliğini de katarsam yanına, tam bir bahar sevinci. Bu mevsimde bahar da nereden çıktı demeyin. Mesela dün öğle saatlerinde hava sıcaklığımız 13 dereceyi görmüştü. Size küçük bir rakam gibi gelebilir, ama Sivas'ta yaşadığımı hatırlatırım. Bir başka durum raporunda şöyle demiştim ya sizlere: "İlkbahar, yaz, sonbahar, Sivas..."

Öte yandan Nun Edebiyat adına çok güzel şeyler olmaya devam ediyor. Dergimiz artık büyüdü galiba. Ama kalbi hala çocuk. Umarım heyecanımızı kaybetmeyiz. Aslına bakılırsa, biz Nun'u bir edebiyat dergisi olarak görmüyoruz. Harbiden... Bizim ekip bir aile gibi. Nun'da bu ailenin adı. Bu arada KPSS çalışmalarım devam ediyor. Umarım güzel şeyler olacak. Alan bilgisinden Fizikte hayli eksiğimin olduğunu fark ettim. Eksiklerimi kapatmaya çalışıyorum.

Biraz sonra dışarı çıkacağım. Sağlam bir mekan var burada. Mekanımızın adı Şems Kahve... Daha kahvesini içmek, hüpletmek kısmet olmadı. İyi de, benim kahve saatim gece yarısı.. Gece yarısı da Şems açık olmuyor. Ama saray kahvesini bir gün deneyeceğim. Umarım sizlerle daha sık görüşürüz. Selametle o zaman.

5 yorum:

 1. sağ tarafta yazdığınız şey çok büyük edepsizlik. yanlış anlamayın ama ALLAH asla ve asla küçük harfle yazılmaz. siz ALLAH'ı sevmiyor ve ona saygı bile duymuyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evvela Allah'ın rahmeti, bereketi ve mağfireti üzerinize olsun. Allah-u Azim-ü Şan'ın mübarek hüsnasını yazarken dikkatsizlik sonucu imla hatasında bulunmuş olmam, benim Allah'ın sevmediğimin delili nasıl olabilir. Allah'a şükür ve sonsuz hamd olsun ben Müslümanım. Allah'ı ve Resulünü seviyorum. Bir müslümanı kafirlikte suçlamak, elinizde delil yokken suçlamak, suçlayan kişiyi dinden çıkarır. Allah hepimizi ıslah etsin.

   Sil
 2. Bunu ben söyledikten sonra yaptın. Göstermelik Allah sevgisi olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İmanmetreniz mi var? Sizi tanımıyorum. Sizde beni tanımıyorsunuz. İmanım hakkında nasıl hüküm verme yetkisini kendinizde görebiliyorsunuz? Allah diye bir müslümanın ayağına yapışan toz zerresi olabilmeyi şeref sayarım ancak. Allah'ı ve O'nun mübarek sevgilisi Peygamber Efendimiz'i (sav) kim daha çok sever, kimin imanı daha kuvvetlidir yalnızca Allah bilir. Ben sizin imanınızı sorgulamıyorum. Haddinizi bilin!

   Benim hususi bir probleminiz mi var? "Adsız" isminin ardına gizleniyorsunuz, isminizle dahi yazmıyorsunuz?

   Sil
  2. Sizin imanınızı sorgulamıyorum. Biraz sert yazdım. Ancak ben onları bir konuyu ortaya dökmek için yazdım.

   Demek ki gerçekten bir göstermelik bir de hakiki Allah sevgisi var. Ve bu asla Allah'ın A'sını küçük yazıp yazmamakla ölçülecek bir şey değildir.

   Bu yorumu kullanarak yapmaya çalıştığım sosyal deneydi. Bazı bloglarla anlaşıp bunu da onlara sunacağım. Gerek görseller, gerek yazısal anlamda.

   Sil