9 Nisan 2013 Salı

Sanırım yoruldum

Dediğim gibi sanırım yoruldum. Uzunca bir süredir yazı yazamıyorum. Memleket gündemi bir hayli
sıcak olmasına karşın çoğu meselede fikrimi beyan edecek satırlar karalayamadım. Vizelerim, kitap çalışmalarım, dergi çalışmalarım, fanzin çalışmalarım ve türlü koşuşturmacanın içinde nihayet yorgun düştüm. Birazdan çay demleyeceğim. Sanırım yine üç dört saatlik bir uyku ile ertesi günü hazırolda karşılayacağım.

Ama şükrediyorum. Yorulacak kadar günü dolu bir şekilde verimlendirebildiğime şükrediyorum. Çoğu insan bunun kıymetini bilemiyor. Bütün bir içerisindeki çalışmalarını angarya olarak gören kafalardan değilim. Peki bütün bu yaptıklarım mantıklı mı diye sorarsanız... Mantık müessesesi semtimizde kiralık dükkan bulamadı derim. Memlekette yeterince dinlenen adam var. Ama bu toprakların dinlenen adamlardan çok yorulan adamlara ihtiyacı var. Bahsini yaptığım yorgunluk bir kas yorgunluğu değil. Zihinsel bir yorgunluktan bahsediyorum.

Daha öncede belirttiğim gibi... İdrak etmek gerekiyor ve bu idrak hamlesinden önce evvela idraksizliğimizi idrak etmek gerekiyor. Matematik hesaplarının arasında günü 24 saate bölen insanlara şaşıyorum.

Unutmadan belirteyim. Şu akil adamlar meselesine derin bir girizgah ile giriş yapmayı düşünüyorum. Manzarayı bir de ben resmetme niyetindeyim.

Bu muhabbet uzar gider. Ben biraz dinlenme ihtiyacındayım. Umarım sizlerde yorgunsunuzdur. Allah'a emanet olun. Selam ile...

4 yorum:

 1. Türk adı kalkıyor, Türkiye Cumhuriyeti bölünüyor. Siz suskunsunuz, neden ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son zamanlarda blogda yeteri kadar aktif olamamam sustuğum anlamına gelmez. Siyasi yazılarım ile yeniden görüşlerimi ifade edeceğim. Selam ile...

   Sil
  2. Arkadaşlarımız gündemi yine ve yeniden takip etmemekte ısrarlılar. Lütfen biraz da hükumet kanadından yapılan açıklamaları dikkate alalım. yapılan provakasyonlar rahmetli Adnan Menderes'i düşüren zihniyetin planlarıyla aynı! Onun zamanında da "Kars ve ardahan ruslara veriliyor!" demişlerdi. Ve tabi ki asparagasttı, provakasyondu. Lütfen yapılan son açıklamalara kulak verin yahut neden, nerelerden kaldırılma girişiminde bulunulduğuna... Vatanın elden gittiği yok! Saygılarla.

   Sil
 2. Sabırsızlıkla yeni yazılarını beklemekteyim.

  YanıtlaSil