1 Ağustos 2012 Çarşamba

Durum raporu-15

Neredeyse Ramazan ayını yarıladık. Günler çok hızlı geçmekte. Saniyelerin, dakikaların, saatlerin yıkıcı etkisine mani olamıyoruz. Madem zamanı durduramıyoruz, durduramadığız veya donduramadığız bu hayatı verimli bir şekilde kullanmak icap eder.

İnsan evvela kendisine faydalı olmalıdır ki içerisinde yaşadığı topluma faydalı olsun. Bende bu düsturdan hareketle Ramazan ayında her zaman ki halimden daha fazla maneviyata yöneldim. Dünyanın fani telaşından biraz olsun sıyrılıp, niçin yaşadığımı, nereden geldiğimi ve hangi istikamette nereye gideceğimi daha iyi anladım.

Bu arada Üstad Necip Fazıl'ın "Hitabeler" isimli kitabını satın aldım. Daha önce ÜStad'ın kendi sesinden dinlediğim 10'a yakın hitabe vardı. Fakat Üstad, Anadolu'nun birçok beldesinde yüzlerce konferans vermişti. Bu yüzden aynı hitabeleri binlerce kez dinlemek artık bana yetmiyordu. Daha fazlasını elde etmek için satın aldım bu kitabı.

Bütün bunların yanı sıra Kayıp Mısralar isimli bir şiir dizisine başladım. En son üçüncü bölümünü tamamladım. Kim bilir belkide kitaplık hacme ulaşır... Şimdilik vaziyet böyle. Selam, dua ve muhabbet ile...

1 yorum:

  1. Allah Ramazan Bayramına da kavuşturmayı nasip etsin değerli kardeşim.

    YanıtlaSil