29 Mayıs 2012 Salı

Uğur Işılak'ın Üstad Senfonisi üzerine...

Uğur Işılak... Yakın bir zaman kadar TRT ekranlarında Serdar Tuncer ile birlikte "Yeni Şeyler Söylemek Lazım" isimli bir program yapmıştı. Nitelik ve nicelik açısında alanında en iyi programlardan birisi idi. Programa lezzet katan unsurların başında Serdar Tuncer'in şiir dinletileri ve Uğur Işılak'ın şarkıları geliyordu.

O dönemde, Uğur Işılak'ın sıkı bir dinleyicisi olmuştum. Büyük fikir, aksiyon ve sanat adamı Üstad Necip Fazıl Kısakürek'e olan derin ilgi, alaka ve hayranlığını da her zaman takdir etmişimdir. Sanatçı Uğur Işılak, Necip Fazıl’a olan hayranlığını pekiştirmek için ‘Üstad Senfonisi’ isimli bir albüme imza attı. 60 kişilik senfoni orkestrasının eşlik ettiği albümde Işılak, Necip Fazıl’ın Sakarya Türküsü, Zindandan Mehmed’e Mektup ve Anneciğim gibi daha önce bestelenmemiş şiirlerine yer veriyor. Albümdeki eserler ilk kez geçtiğimiz akşam Konya’daki Mevlana Kültür Merkezi’nde dinleyici ile buluştu. Ben programı sonrada izleme imkanı buldum.

İşin doğrusunu söylemek gerekirse -eksik yönlerini bulsam da- çok beğendim. Mukaddes İslam davasının biricik bayraktarı, Büyük Doğu neslinin mimarı olan Üstad'ın aziz hatırası için çok önemli bir çalışma olmuş. Uzun lafın kısası, tebrikler Uğur Işılak...

1 yorum:

  1. Çok sevindim ben bu işe.İnşallah birgün nasip olursa dinleme fırsatı olur.

    YanıtlaSil