20 Mart 2012 Salı

Bir hayat kurtardığınız için teşekkürler...

Ateş böceklerinin uğultusu var boş sokaklarda,
Bir hayat çıktı yoluma koynunu açan toprakta.

O'nu hiç tanımadım, ismini dahi bilmiyorum öyle ki kadın yada erkek olduğundan da haberdar değilim. Fakat yaşadığını biliyorum. Yaşama tutunduğunu... Toprak O'nun için koynunu açmıştı oysa. Sormadan edemedim, bir manzumemde dediğim gibi;
Herşeyi yutan toprak, nedir bu sabırsızlık?
Velhasıl kelam, kan bağışı hayat kurtarır. Geçen hafta Kızıl kurumuna bir ünite kan bağışında bulunmuştum. Yaklaşık bir hafta sonra yani bugün Kızılay'dan o sevnidirici haberi aldım. Telefonuma bildirilen mesajda;
Türk Kızılay'ına bağışladığınız kan ihtiyaç sahibine iletilmiştir. Bir hayat kurtardığınız için teşekkürler...
Bu mesajı aldıktan sonra içimi tarifi imkansız bir mutluluk hissi kapladı. Uzun süre boyunca göremediğim annemi gördüğümde duyduğum o sevinçten daha farklı bir hissi yaşadım. Vücudumun bir parçası olan "kan dokumun" bir başkasının bedeninde dolaşması, kalbinden vücuduna tekrar ve tekrar iletilmesi beni oldukça duygulandırdı.

Sizlerden kişisel ricam şudur ki, düzenli olarak Türk Kızılay'ına kan bağışında bulunun. Renk renk dünyaları, en yakın zerreyi, en uzak yıldızı gören göz'ün toprakla dolmaması için, kalp dediğimiz, bütün gücümüzü veren esrarlı tulumbanın kırılmaması için, herşeyin merkezine kondurduğumuz beyni çürümeye bırakmamamız için "KAN BAĞIŞI"nda bulunun.

1 yorum:

  1. Kan bağışı gerçekten çok önemlidir.Bir hayat kurtarmanın verdiği manevi haz da anlatılamaz.Böyle bir yazı yazmanız gerçekten çok anlamlı olmuş.

    YanıtlaSil