15 Şubat 2012 Çarşamba

İhtarname-7

İnsanın bu fani dünyaya gözlerini açmadan evvel milliyetini belirleme gibi bir hakkı yoktur. Yüce Allah'ın kendisine takdir gördüğü bir şekilde herhangi bir nev'iden millete mensup olarak dünyaya gelir. Bu mânada Avrupa'nın ücra bir kasabasında bir İngiliz aileye veya Afrika'nın sömürülen topraklarında siyahi bir aileye mensup olabilir. Bu mesele tamamen yüce allah'ın iradesi altındadır.

Yazımın başından hareketle sevgililer sevgilisinin hadislerinden birisine gitmek istiyorum. "Arap'ın aceme üstünlüğü olmadığı gibi aceminde Arap'a üstünlüğü yoktur; üstünlük takvadadır." Allah'ın resulünün buyurduğunu inkar etmek, onun hükmünü ve Allah'ın kanununu yok saymak şirktir. O halde bir insanın kendi ırkını üstün görmesi durumunda yüce Allah'a karşı şirk işlemiş bulunur. Allah'ın resulünün buyruğuna itaat etmez bu durumda.

Ben bir Türk olarak dünyaya geldim. Yakın bir arkadaşım ise Arap olarak dünyaya geldi veya bir başka arkadaşım Kürt olarak dünyaya gözlerini açtı. Ben arkadaşlarımı milliyetinden ötürü küçük göremem veya aşağılayamam. Onları Arap, Kürt, Laz, Çerkez oldukları için yargılayamam. Allah bunu reddeder. Allah'ın resulünün buyruğuna karşı gelmiş olurum. İnsanları Allah'a inandıkları için veya inanmadıkları içinde yargılayamam. Her insanın hesabı kendinedir.

Eğer ki Allah'ın resulüne itaat ediyorsak,
Eğer ki tek davamızın İslam davası olduğunu biliyorsak,
Eğer ki Allah'ın emir ve yasaklarına riayet ediyorsak,
Kendi milliyetimizi diğer milliyetlerden üstün görmeyiz. Faşist Nazi Almanya'sının veya Siyonist İsrail Yahudilerinin içine saplandıkları küfre girmeyiz. Üstünlüğün sadece takva katında olduğunu bilelim. Selam ve dua ile...

1 yorum:

  1. Allah razı olsun değerli kardeşim.Yine anlamlı ve bir o kadar da özel bir yazı kaleme almışsın.

    YanıtlaSil