29 Ocak 2012 Pazar

Benim Dünyam (Kendi şiirlerimden)

Ölçü: Serbest
Düzen: eaea
Benim Dünyam
Benim dünyam karanlıklarda saklı,
Hayatım o gölgelerin eteklerindedir.
Bu duman ciğerlerime yollar yapalı,
O hayalin bir çekimlik nefesimdedir.
                            Eyüp Aktuğ

Sayfaları sararmış bir defterim arasında gördüm bu şiirimi. Saklı kalan şiirlerimden birisi... Bunun gibi kaç tanesi daha kaybettiğim yerde buluşmamızı bekliyor bilmiyorum. Ama güzel bir his bu. Hiç ummadığın zamanlarda kağıda sapladığın heceler karşıma çıkıyor. Tıpkı bir zamanlar kaybettiklerimin yeniden karşına çıkması gibi. Öyle bir şey...

6 yorum:

 1. kısa ve bir o kadarda güzel şiir.Kutlarım

  YanıtlaSil
 2. niye degistirdin temani? ben eski temani daha cok seviyordum.

  YanıtlaSil
 3. @Çirkin Hatun
  Blogumun 1000. günü anısına bir tema değişikliği yaptım. Ama doğrusu eski temaya geçiş yapabilirim. Bende pek ısınamadım bu temaya. Bu arada Almanya'da hayat nasıl gidiyor? Sivas kadar soğuk mu oralar? :)

  YanıtlaSil
 4. turuncu en sevmedigim renklerden biridir birde cok basit durmus bu, diger tema daha asildi :) almanya eh iste. kar yok zaten hic kar yagmaz. en soguk derecede -10 olur o da cok nadir su aralar eksi -2 derece felan ama buranin insanlari alisik hava durumuna. ben -2 derecede bile 1 tshirt ve ince hirkayla disari cikabiliyorum donmadan :) ama eldiven sart :) + en sicak derecede iste +28 felan :)

  YanıtlaSil
 5. @Çirkin Hatun
  Doğrusu sıcakmış Sivas'a göre. Sivas'ta gördüğüm en düşük sıcaklık -37 derece idi (2008 yılı). Blogunun konularını değiştirdin sanırım. Ama böyle daha iyi. Çok faydalı yazılar yazıyorsun. (:

  YanıtlaSil
 6. -37 burda olsa kardan adam oluruz :) + tesekkür ederim :)

  YanıtlaSil