4 Ocak 2012 Çarşamba

Anroid'e geçtim: Samsung B7510 Galaxy Pro


2011 yılını 2012 yılına bağlayan gece bir teknoloji mağazasına vitrin bakmak için girdim. Cep telefonu bölümüne geldiğimde başlıkta ismi geçen telefonu gördüm. Daha önce bir yazımda 6303i classic aldığımı söylemiştim. Fakat 6303i classic bir dönem boyunca beni idare edebildi. İhtiyaçlarımı karşılamaz hale gelince yeni telefon arayışlarına girdim.

Dediğim gibi Samsung B7510 Galaxy Pro ile tanıştım. Telefonun Android işletim sistemine sahip olması beni cezbeden en önemli etken idi. Zira internet hesaplarımı sürekli online olarak tutabilecek ve gerek Twitter, Gmail, Blogger gibi vazgeçemediğim servislerde meydana gelen hadiselerden sürekli haberdar edecek -bu fiyata- başka bir telefon bulamadım.

Telefonun hem klavyeli olması hemde dokunmatik olması bir diğer önemli özellik. Fakat şarjının 2 gün dayanabiliyor olması eksi yönlerinden birisi. Telefon sürekli olarak kablosuz ağ bağlatısına sahip olduğundan ve mobil internet paketimin sürekli aktif olmasından -ayrıca arka planda çalışan onlarca uygulama- dolayı şarjı sıkıntı yaratmakta. Telefonun beyaz renkte olması ise daha şık görünmesini sağlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder