7 Aralık 2011 Çarşamba

Galatasaray vs Fenerbahçe // derbiye doğru...


GALATASARAY
Muslera, Eboue, Semih Kaya, Ujfalusi, Hakan Kadir Balta, Kazım Kazım, Selçuk İnan, Melo Ayhan Akman, Riera, Elmander
FENERBAHÇE 
Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Yobo, Bilica, Ziegler, Özer Hurmacı, Emre Belözoğlu, Cristian, Caner Erkin, Alex, Bienvenu

Evet, sahaya çıkacak muhtemel kadrolar yukarıdaki gibidir.

Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını incelediğimizde Fenerbahçe'nin üstün konumda olduğunu görüyoruz. Ancak şu da bir geçek ki derbilerde favori takım olmaz. Böyle maçlar her iki takımada gidebilir. Her neyse... Benim bir Galatasaray taraftarı olduğumu biliyorsunuzdur. Gönlüm Galatasaray'ın kazanmasından yana olacak.
Fakat Fenerbahçe'nin ligdeki performansına bakılırsa bu akşam işimiz gerçekten zor. Fakat şöyle bir avantajımız var, o da tribün gerçeği. Fakat herşeye rağmen Fenerbahçe taraftarlarınında o TT Arena'da olmasını isterdim.

Maçı kazanan sadece 3 puan almış olmayacak. Bu bir derbi mücadelesi olduğuna göre, maçı kazanan onurunu kurtarmış olacak. Her iki takımda kazanmak için sahaya çıkacaklar ve her iki takımında çok kaliteli teknik direktörleri var. Hem Aykut Hoca hemde Fatih Hoca birbirini iyi tanıyor ve bu bakımdan oyun stratejilerini ona göre düzenliyor, karşı takımın eksikleri üzerine yoğunlaşıp açıklarından vurmak istiyor.

Saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde olaysız ve keyifli bir maç temenni ediyorum. Akşam bu futbol şöleninde buluşmak ümidi ile...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder