22 Kasım 2011 Salı

Topluma Hizmet Projesi: Gönüllü Öğretmenlik

Merhaba değerli okuyucularım...
Bu yazımda sizlere Sivas'ta hayat bulan ve üniversitemizin tertip ettiği bir projeden bahsetmek istiyorum. Üniversitemizin Eğitim Fakültesi olarak ilköğretim öğrencilerine yönelik ücretsiz bir kurs programı başlattık. Maddi durumu iyi olmayan, ailelerinin dahi ümitlerini kestiği ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan bu projede geleceğin öğretmenleri olarak ücretsiz bir kurs vermeyi amaçlıyoruz.

Ücretsiz vereceğimiz bu programa dileyen öğrenci katılabilir. Fakat hedef öğrenci kitlesini dershaneye gidemeyen veya takviye bir programa katılamayan ilköğretim öğrencileri oluşturmaktadır. Hem SBS'ye hemde okul derslerine yönelik olacak bu projede onlarca öğretmen adayı arkadaşım görev alacak. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılından bu yana devam eden bir proje... Fakat ben geçen sene hususi sebeplerden dolayı katılma imkanı bulamamıştım. Bu projenin bu senede devam edeceğini öğrendiğimde hemen kendimi listeye yazdırdım.
Hafta sonu, cumartesi veya pazar günü devam edecek olan dersler önümüzdeki hafta başlayacaktır. Şimdiden büyük bir heyecan içerisinde kıymetli öğrencilerim ile tanışacağım günü beklemekteyim. Çok kıymetli hatıralarımın olacağını biliyorum. Neyse, fazlaca laf kalabalığı yaptım sanırım. Fakat içimdeki heyecanı tahmin edemezsiniz. Selametle...
*Gönüllü Öğretmenlik sürecinde yaşayacağım tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder