21 Ekim 2011 Cuma

Durum raporu-12

Evvelce bu mevsimlerde Sivas'a kar yağmış olurdu. Çok değil bundan üç dört yıl önce yükseklere yağan kar şehir merkezine yol almaya başlamıştı. Yıllar geçtikçe yaz ayları sanırım uzamakta.

Her neyse...
Biraz hayatımdan bahsetmek istiyorum. Blogumu takip ediyorsanız eğer, üç aşağı beş yukarı nasıl bir hayat yaşadığımı bilirsiniz. Üniversite ve ev arasında süregelen bir hayatım var.
Memnun muyum?
Aslını sorarsanız, buna çoktan alıştım diyebilirim. Her sabah mutlaka yedi gibi kalkmayı alışkanlık haline getirdiğimden, haftasonu tatillerinde dahi yedide uyanıyorum. Gece geç saatlere kadar uyamasamda saat yediyi vurduğu anda gözlerim güneşe dönmekte.

Haa unutmadan...
Yaz boyunca bir takım mali krizler yaşamıştım. Nihayet para tahsilini yaptım. Ve bir üniversite öğrencisine nazaran zengin sayılabilirim. Fakat bu seviyeye gelebilmek için yaz boyunca yoğun bir mücadele içerisinde idim.

Son zamanlarda çok acı haberler aldık. Evvela Hakkari'de şehit düşen 24 Mehmetçiğin kara haberi ile sarsıldık. Türkiye'nin birçok bölgesinde yürüyüşler tertip edildi. Öyle ki bizim üniversitede de bir yürüyüş tertip edildi. Kalabalık bir öğrenci topluluğu olarak kampüs içerisinde terörü lanetlemek için yürüdük. Yerel basınada yansıyan karelerimiz vardı.

Son olarak kullanmadığım masaüstü bilgisayarımı geçen hafta sattım. Masaüstü bilgisayarını adeta bir PS3 olarak kullanıyorduk. Haftanın belirli günlerinde PES 2011 turnuvaları düzenlerdik geçen senelerde. Fakat evde dört tane bilgisayarın var olması (1 adet masaüstü 2 adet notebook 1 adet minibook) sebebi ile kullanım dışı bıraktığımızdan elden çıkardık ve iyi bir fiyata okuttuk.

Uzunca bir aradan sonra Durum raporu serisine devam etmenin heyecanı içerisinde selametle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder