27 Ekim 2011 Perşembe

Cumhuriyet Bayramı'na yaklaşırken, Türkiye...


Milletçe zor günler geçirmekteyiz. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde tek yumruk olarak atlacağımıza şüphem yoktur. Sanırım batılı bir devlet adamının sözü idi.
Başka ordularda (milletlerde) müdafaanın bile terk edileceği şartlar altında Türk Ordusunun taarruzu başlar.
Geçtiğimiz hafta şehitlerimiz için gözyaşı dökmüştük. 24 Mehmetçiğimiz şehadet şerbetini içmişti. Vatan namustur, diyerek namusunun kirletilmesine müsade etmemişti. 24 can'ın kara toprağa girmesine gözyaşı dökerken ve acılarımız henüz taze, yaralarımız kapanmamışken, Van'da çok kötü ve üzücü bir haber aldık. Bu büyük yıkımda ölenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

7.2 büyüklüğünde bir deprem ile sarsılmıştı, bütün Türkiye... Van'da enkaz altında kalan çocuklar için Sivas'ta ki anneler dua ediyor, İstanbul'daki çocuklar yardım kampanları için birbiri ile yarışıyordu. Bu süreç içerisinde milli bir bütünlük gösterdik. Fakat ne var ki, kimi soysuzlar yine ötekileştirme uygulamasına başvurdular. Deprem ile terörü eş tutan akıl yoksunu insanlar, halkımıza kin ve nefret tohumları ekmeye gayret göstermekte, bu zor ve sıkıntılı süreçte kardeşi kardeşe kırdırma gibi bir hayalin peşindeler.

Bu Cumartesinde bayram var. Cumhuriyet Bayramı...
Türkiye Cumhuriyeti'nin doğum günü... Dünya devletlerinin büyük bir keyif ile izlediği bu sancılı günlerimizde artık dünyaya gereken cevabı vermemiz gerekiyor. Bu cumartesi Türk milleti olarak bayrakları meydanlarda dalgalandırmak ve gövde gösterisi yapmamızın gerekliliği kanaatini taşıyorum.

Son olarak şunları söylemek yerinde olacaktır. İnsanlar felaketlerin yaşandığı dönemlerde, eğer gerçekten insansa sağın solun davasına bakmaz. Yardıma muhtaç olan ister Kürt olsun ister Türk olsun farketmez. Bizim bir yarımız orada can vermekte iken ve bizden yardım beklemekte, beni kurtarın diye haykırmakta iken sen neyin davasındasın veya dalgasındasın, sayın Anlı!

Veda ederken: Allah bir daha yaşatmasın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder