16 Temmuz 2011 Cumartesi

Sıcak yaz günlerinde evde yapılabilecek aktiviteler

Dışarıda bir meşguliyetim olmadığı sürece beni arayanlar evimde bulurlar. Bu sene bir tatil planım olmadığı için "sıcak yaz günlerinde" işten arta kalan zamanlarımı evde geçiriyorum. Öyle ki günün büyük bir bölümünü evimde geçirdiğim bile oluyor. Uzun ve sıcak yaz günlerinde evinizde yapabileceğiniz öyle pek fazla aktivite yoktur. Fakat yinede ben size birkaç öneri sunacağım... (:
 • Kitap okuma etkinliği düzenleyebilirsiniz.
  Evde bireysel olarak icra edebileceğiniz muazzam bir hadise (: . Toplumumuz "kitap" kelimesini duyduğu anda yüz ifadesini değiştirsede siz, önce kitabın kapağını açıp, sayfaların kokusunu doyasıya içinize çekmek sureti ile işe başlayabilirsiniz. İsterseniz bütün bir gününüzü kitap okuyarakda geçirebilirsiniz. Eğer böyle yapacaksanız, sizlere sayfa sayısı 200'ü geçmeyen kitaplar öneririm.
  Dilerseniz bir-iki saatlik periyotlar ile kitap okuyabilirsiniz. Eğer bu yolu seçerseniz, sayfa sayısı 200'den daha fazla bir kitap okumanızı öneririm. Tabi ne okuyacağınız kitap kaliteli olmalıdır. Harcadığınız zamanının karşılığını sayfalardan almanız gerekir. Size benimde severek okuduğum bir romanı önerebilirim... Necip Fazıl Kısaküre'in tek romanı olan, Aynadaki Yalan..
  • Evde "sinema keyfi"ne ne dersiniz. (:
  Evde sinema keyfi yapabilirsiniz.  İzleyeceğiniz filmin vaktinizi çalmasını istemiyorsanız IMDb puanı 7'nin üzerinde olmalıdır. Filmi gündüz kuşağında izleyecekseniz, seçeneceğiniz film "komedi filmi" olmalıdır. Eğer yanınızda sizinle beraber filmi izleyen arkadaşlarınızda varsa tadından yenmez bir hal alır film... Filmi akşam saatlerinde izleyecekseniz, filmin türü "dram/duygusal" olmalıdır. Eğer sizde duygusal bir yapıya sahipseniz, gözyaşlarınızı silmek için mendilinizi hazır bulundurun... Gündüz fırsatım olmadı, sinema keyfini gece yapayım diyorsanız; seçeceğiniz filmin türü "korku/bilim kurgu-fantastik" olmalıdır...
  • Arkadaşlarınız ile PS3 partisi düzenleyebilirsiniz.
  Arkadaşlarınız ile evde PS3 turnuvaları düzenleyebilir, günü daha eğlenceli kılabilirsiniz. 8 kişiyi geçmemek şartı ile hemen bir PES Ligi hazırlayın. PS3 'ten iki tane olursa daha iyi olur, fikstürün işlemesinde yavaşlama olmaz.
  • TV izlemeyebilirsiniz !
  Belkide en güzel maddemiz... Yapabileceğiniz en iyi ev aktivitesi televizyon izlememek olacaktır. Televizyondan kastım saçma sapan sunucuların sunduğu saçma sapan programlar veya saçmalayan televizyon dizileri...
  Boş boş otursanız bile daha hayırlı bir faaliyet yapmış olursunuz.
  • Ev partileri düzenleyebilirsiniz.
  Abartmamak koşulu ile ev partileri düzenleyebilirsiniz. Kimileri bu aktiviteyi abartırlar. Müziğin sesini son ses açıp, sanki civarda başka kimse yokmuş gibi davranabilirler. Baştan söyleyeyim, ev partisi organize etmek biraz masraflıdır ona göre. En az 300-400 TL yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

  2 yorum:

  1. Parti yapamam;
   Ama kitap okurum ve film izlerim. :)
   Ayrıca TV'deki sıkıcı programları izlemekten de nefret ederim.

   YanıtlaSil
  2. Katılıyorum sana kardeşim. (:

   YanıtlaSil