28 Nisan 2011 Perşembe

Yüzyılın projesi "Kanal İstanbul"...

En nihayetinde açıkladı. Böylesine büyük yada çılgın bir projeyi beklemiyordum. İstanbul'u ve İstanbul Boğazını büyük bir yükten kurtaracak. Panama Kanalı'nın dört katı bir deniz trafiğine sahip olan İstanbul Boğazı ve boğaz çervresindeki tarihi doku her saat başı yaşanan tehlikeli gemi geçişlerinden kurtulup rahat bir nefes alacak.

Başbakanı dinlediğim kadarı ile "Kanal İstanbul" doğal kaynaklara kesinlikle zarar vermiyor. Bunun ispatlarını dün bu saatlerde gösterdi zaten. Bu çılgın projeye büyük destek var. Fakat ebedi muhalefet kanadındada çatlak sesler yok değil. Maksat AK Parti'nin hep karşısında olmak yaa, memleket için yapılan hizmetlere bile çamur atıyorlar.

Bu projenin bir seçim sermayesi olduğunu iddia edenlerde var. Varsayalım ki bir seçim sermayesi... Başbakan bu projeyi kendi hizmetine sunmuyor ki halkın hizmetine sunuyor.
Halk artık kimin hizmet getirdiğini görüyor. Bana görede çok güzel bir zamanlama ile duyurdu bu projeyi. Birileri medydanlar "A...." diyerek küfür ederken başbakan asrın en büyük projesini açıklıyordu.

Fakat bazı uyanıklarda yok değil. Emlak sitelerindeki manzaralar uyanıkları göz önüne seriyor. 100 bin dolarlık arsalar 13 milyon dolara yükseldi. İşi dahada abartanlar var. Buyrun manzara...
Tam ekran görmek için resme tıklayın.
Veda ederken: Channel Istanbul's Awake (:

1 yorum:

  1. güzel bir proje gibi duruyor.ancak montröyle ilgili sorunlar söz konusu.karadenizi hakimiyeti altına almak isteyen emperyal güç abd kanal açıldığında,uluslararası sular değil mi zaten diyerek karadenize istediği savaş geçisini yollayacak.??

    YanıtlaSil