16 Nisan 2011 Cumartesi

Kürsümden yükselenler-12

 ÇAĞ ÜSTÜ TEK DİN: İSLAM


Aziz kardeşlerim...
Yazıma başlamadan evvel sizleri aşkların, muhabbetlerin en büyüğü olan resul aşkı içerisinde selamlar, mübarek kutlu doğum haftasında, alemlere rahmet olarak gönderilen insanlığın zirve noktası peygamber efendimiz (s.a.v.) hürmetine mukaddes davamızın beklenen zuhuru göstermesini yüce Allah'tan diliyorum.

İslam... Ezel kadar eski aynı zamanda ebed kadar yeni olan, bütün kıymetleri içerisinde barındıran, tek ve mutlak olan yüce Allah'ın dünyaya ve insanlığa nizam olarak indirdiği tek ve mutlak din.
İslam fert açısından bir inanç sistemi, bir yaşam tarzı olduğu gibi cemiyet açısındanda bir nizam ölçüsüdür, bir yoldur. Ateş dolu toprağı cennet bahçelerine çeviren tek yol...
Biraz öncede vurguladğım gibi, ezel kadar eski edeb kadar yeni... Eskimeyen solmayani pörsümeyen hakikat çiçeği... Bu hakikat çiçeğinin özünü tatmamışi balını yiyememiş olan dini bilmez insan müsvetteleri, İslam'ı çağa uydurma gibi bir çaba içerisindeler. İslam'ın bir yeniliğe ihtiyacı olduğunu sananlar, çağın dışında kalmış neslinin son temsilcisi çağ dışı mahluklardır. Bu çağ dışı mahluklar "Ilımlı İslam" diye bir kavram uydurdular. "Ilımlı İslam" kavramını uyduran küfür ehl-i İslam'ı beğenmemek ile kalmıyor, İslam'ı kendi ölçülerince yeniden şekillendirmeye çalışıyor. Ömründe birkez bile Kuran-ı Kerim'in kapağını açıpta tek harf okumayan, Allah kelamına çehresini bozupta bakan bu tip, beyin ishaline tutulmuş bir zümreden ibarettir.

Aziz kardeşlerim...
İslam ile reform kelimesini bir araya getirmeye çalışmak başlı başına bir küfürdür. Bugün beyin ishaline tutulan malum zümre, hastalığını, reformacılık faaliyetleri adı altında müminlere bulaştırmaya çalışıyor. Şimdi size bir misal vereceğim ve beni, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Bundan 1400 küsür yıl evvel İslam dini daha inmemiş iken, peygamber efendimiz (s.a.v.) bir rahmet olarak yeryüzüne daha gelmemiş iken, bütün bir dünya hakikat güneşine hasret karanlıkta kurtarıcısını bekliyorken, kız çocukları diri diri toprağa gömülüyor, kadınlar şeytan olarak görülüyor, annelere dahir hayvandan daha aşağı bir gözle bakalıyordu. Kadının insan olarak bile kabul edilmediği cahiliye devrinde yüce Allah son peygamberi, nuru ile alemleri manto gibi bürüyen beşeriyetin zirve noktası Hz. Muhammed (s.a.v.)'i ve onunla beraber İslam'ı yeryüzüne indirdi. İslam ile beraber cennet anaların ayaklarının altına serildi. Diri diri toprağa gömülen kız çocuklarının ardından gözyaşı döken anneler artık ağlamadı. Kadının erkek üzerinde hakkı olduğu gibi erkeğinde kadın üzerinde hakkı vardır esasından kadın aile içerisinde layık olduğu mertebeye yükseltildi. İslam kadına bu hakları verirken, onu dünyanın en kıymetli bir mücevheri gibi korurken, batı cahiliye devrinde kalmakta ısrar etti. Ve bugün, evet bugün, bizde batı hayranlığını yapan reformacı küfür ehl-i İslam'ın çağ üstü bir din olduğunu unutuyor ve İslam'ı çağa uydurmak gibi bir vazife içerisine giriyor.

Hayır!...
İslamın bir yeniliğe, bir reforma ihtiyacı yoktur. O edebi ve mutlak olan yüce Allah'ın tek ve mutlak dinidir. Bütün hastalıklı fikirlerin çare olarak aradığı devanın özü hakikati ile birlikte İslam'da mevcuttur. İslam dünya için başlı başına bir yeniliktir. Bir hasta düşünün ki kirli kan vücuttan atılamıyor. Ve vücut içerisinde sürekli devir daim yapıyor. İşte İslam, o kirli kanı temizleyecek olan yegane kurtuluş bayrağımızdır.

Muhterem kardeşlerim...
Yazımı bitirirken birgün öbür dünyadan evvel bu dünyada da hesap gününü açmayı ve bu hesap gününde, içerisinde yüzlerce yıllık leşleri taşıyan çağ dışı gericilerin defterlerini dürmeyi yüce Allah'tan diliyor. Ya Rabbel Alemin, bizleri, mukaddesatçı Türk gençliğini, senin yolunda can vermeyi can taşımaya borç sayan İslam neferlerini hakikatinden ayırma...
 Veda ederken: "Çare İslam diyerek, Allah bir yazsam..."

2 yorum:

  1. Katılmamak elde değil aziz kardeşim.Tebrikler

    YanıtlaSil
  2. Bu millet yeryüzünde kalacağına göre, öbür dünyadan evvel hesap gününü açacaktır aziz kardeşim...

    YanıtlaSil