16 Mart 2011 Çarşamba

Blogger erişim engeli kaldırıl(mış).

Dün mahkeme kararı ile kapatıldı. Bugün mahkeme kararı ile açıldı. Yarın yine mahkeme kararı ile kapatılabilir. Her işin bir üsulu olması gerekir. Bir kaç korsan yayın yapan site yüzünden milyon tane insanın senelerdir yazıkları yazıları, emekleri hiçe sayılarak sistemi kapattılar. "Kontrol edemiyorsan kökten engelle seçeneği uygulandı."

Esasen bende bir ara wordpress'e geçmeyi düşündüm. Yazılarımı aktarmıştımda kendi hostuma. Fakat içimden bir ses blogger ile bloglamaktan ne olursa olsun vazgeçmemem gerektiğini söyledi. En sonunda erişim engelide olsa bloggerda kalmaya karar kıldım.

Milyonlarca kullanıcı erişim engeli sebebiyle mağdur oldu. Kurunun yanında yaş olanda yandı işin açıkçası. Fakat bu uygulamanın mağdurları mahkemeye bir dilekçe yazarak işin doğrusunu göstermiş oldular. Bu vasıta ile dilekçeyi yazan blogdaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Veda ederken: İşte resmi belgesi buymuş...(:

3 yorum:

 1. Ben wordpress denedim,self-hosted şeklinde..Ancak free'sinden bile kötü olan yönetim paneli nedeniyle blogspot'ta kalmayı tercih ettim.Neticede doğru olanı yaptım..
  Hayırlı olsun :)

  YanıtlaSil
 2. Kardeşim ufak da olsa bir hata var sitende.Mazur gör yazıyorum ama.Benim sitedeki hataların yanında bir nokta kadar kalır :)
  Takipteyim bölümünde Mustafa Akyol'da bir harf hatası yapmışsın.Aslında yazmak istemezdim.
  Böyle sanki hata bekçisiymişim gibi geldi..
  İyi yayınlar kardeşim..

  YanıtlaSil
 3. Düzelttim aziz kardeşim. derinsular.com'uda .org diye yazmışım saçma sapan bir dizinin sitesine çıkıyor adres. onuda düzelttim şimdi. :D uyarın için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil