19 Ocak 2011 Çarşamba

Durum raporu-10

Herşey yolunda diyebilirim. Genelde elektrik sobasının karşısında ısınmak ile geçiriyoruz günlerimizi. Doğalgazı zor zamanlarımızda kullanacağız. Bu ay ki elektrik faturamız tavan yapacak. Ortak kullandığımız masaüstü bilgisayarı 2 gün boyunca açık unutmuşlar. Birkaç gün evden ayrıldım memleket kokusu almak için az kalsın bir facia ile bitecekti. Allah'tan evi yakmamışlar. İnsan fişini çeker hiç olmazsa. Ev yansa kimsenin ruhu duymayacak. Buradan peşin peşin söylüyorum elektrik faturasına karışmayacağım. Birkaç gün daha gelmesem ne olurdu tahmin bile edemiyorum. Ancak daha önce kontrollü bir şekilde iki gün açık bırakmıştık performans testi için. Isınmaya karşı bir problemi olmadığını biliyordum. Yinede tedbirini almak gerekirdi.

Bu can sıkıcı olay dışında herşey yolunda. 2011 bütçe planlaması yaptım dün akşam. Her ay 100 TL artırırsam bu yaz ehliyet alacağım. Biraz birikmiş param var zaten 250 TL kadar. Biraz tasarruf yapmak en iyisi olacak. Geçen hafta burslarımız teslim edildi. Birtakım borçları aradan çıkardık bu vesile ile. Dün biraz NTV kanalını izledim. Üniversite gençliğine birtakım sorular soruyorlardı. İçki yasağı hakkındada birşeyler söylediler. Bende bu konu hakkında bir şeyler karaladım. Son düzenlemelerimi yaptıktan sonra yayımlayacağım Allah'ın izni ile.

Biraz Serbest Kürsü'den bahsedelim. Ocak ayı için dergide bazı değişiklikler yapıyoruz. Bu yüzden 9. sayı gecikmeli çıkacak. Yani dergi yayınını durdurmuş değiliz. Logomuzu yenileyeceğiz en başta. Ufuk kardeşime dün gece gönderdim umarım beğenir. Batıdan uzaklaşan bir durum var logomuzda. Önce ki dünya haritasını çıkardık. Daha fazla detay vermeyeyim. Zaten paylaşacağım ilerde.

"Harlem'in Beyaz Atlısı" hikayemi çok şükür bitirdim. Yalnız bilgisayar ortamına aktarmak kaldı. Dediğim gibi 20 bölümden oluşuyor. Birde şiir kitapçığı projem var. Onunla şubat ayında ilgileneceğim. Unutmadan blog üzerindeki kardeşlerimi Twitter'a davet ediyorum. Melih Gökçek dalgası artarak devam ediyor. Şimdilik sorularım karşılıksız kalsada mutlaka diyalog halinde olacağız. Kemal Kılıçdaroğlu'nunda Twitleri varmış ama daha incelemek nasip olmadı.

Artık bazı yazılarımı video destekli sunuyorum umarım beğenmişsinizdir bu uygulamamı. Üzerinde www.e-aktug.com damgasının olması blog reklamı açısından faydalı (: . Sağ tarafta playerdaki şarkıyı beğendiğiniz mi. Birkaç arkadaş şarkının ismini sordu Erkin Koray'ın "Aşka İnanmıyorum" adlı parçası. Şimdilik bu kadar (:
Esen kalın...
Veda ederken: Haftaya Erciyes gezisi düzenleyebiliriz (:

1 yorum:

  1. Kardeşim ilk önce geçmiş olsun.Allah bir kaza vermesin.
    Degimizin logosunu aldım ve sana mail attım.
    Yeni dergiyi en kısa zamanda çıkaracağız Allahın izni ile.

    YanıtlaSil