5 Ocak 2011 Çarşamba

Beyin zarında bir sülük: İSLAMSIZLIK

Bu ülkede din adına ne varsa topyekün düşman olan tabakaya sesleniyorum. Beyinlerinin idrak bölümü aşınmış, islamsızlık ekseninde turlayan ve her cümlesi demagojiden başka birşey olmayan bir zümreye...

Aynı zamanda hayalperest bir zümre... Niçin böyle söylüyorum. Hala İslam güneşinin yeniden parlayacağı bu topraklar üzerinde islamsızlık iksirinin tesirini bekliyorlar. Bu düşüncede kim varsa akıl sahibi her birey yüzlerine acıyarak bakar. Son yirmi yılın en büyük modası bunlarda. İnsan biraz olsun utanır söylediğinde mantık arar. Bunlarda mantığın "m" si kalmamış. Sürekli şeriat kapıda şeriat kapıda diye feryat figan birbirlerine uyarı veriyorlar. Başörtüsünü veya türbanı şeriatın bir numaralı alameti olarak görüyorlar.

Benim annemin cennet kokulu başörtüsünü laikliği veya cumhuriyete tehdit olarak gören beyin erozyonuna uğramış bu tabakaya şimdi sesleniyorum. Benim askerimin, polisimin, vatandaşımın canına kastedenler cumhuriyete tehdit unsuru teşkil etmiyorda bu vatanı müdafaa için asker yetiştiren annelerimiz mi tehdit unsuru olarak görülüyor.
Her cümleleri ayrı bir küfür olan bu insanların amaç ve maksatları gün ışığı gibi ortada. Bunlar öyle bir beyin hastalığına tutulmuşlardır ki sürekli olarak etraflarına saldırma eğilimindedirler. Yaratılanı yaratandan ötürü sevme felsefesi bunların lügatlarından ebedi olarak silinmiştir. Asıl bunlardır ki cumhuriyete en büyük tehdittirler. Heran laikliği sömüren bu insanlar ulusal değerler üzerinden İslamıda sömürmektedirler aynı zamanda.
Boşuna kürek çektiklerini söylemek isterim. Bu toprakları ve tüm dünyayı içine alan İslam deryasında boğulacakları gün yakındır. Bırakın son çırpınışlarını göstersinler herkese. Bu duygularla yazıma son verirken büyük üstad Necip Fazıl Kısakürek'in şu mısralarını sizlerle paylaşmak istiyorum.
Her fikir, her inanış, tek mevsimlik vesselâm;
Zaman ve mekan üstü biricik rejm, İslâm......

2 yorum:

 1. Doğru yazmışsın Eyüp Aktuğ kardeşim.
  Ancak bu ülkede dediğin tabaka en azından din düşmanı olduğunu belli etmekte.
  Bazıları ise dini içeriden kemiriyor asıl böyleleri daha tehlikeli.
  Bazıları ben dinciyim,Allah'tan başkasından korkmam diyor;yaptığı işler böyle olmadığını gösteriyor..
  Sence senin yazdıkların bunlardan daha mı tehlikeli Eyüp kardeşim ?

  YanıtlaSil
 2. allah razı olsun değerli kardeşim.çok güzel bir yazı kaleme almışsın.bunların aklı kör olmuş.doğruları görmekten kaçıyorlar.allah bunların eline düşürmesin.

  YanıtlaSil