8 Aralık 2010 Çarşamba

Tek eskiğimiz kaldı, bütün hakikati ile İslam!

Nesil bozuldu diye yakınmakta büyüklerimiz. Ne haklı bir yanı var nede haksız bir yanı var bu sözün. Evvela haklı yanına değinelim. Nesil yani biz gençler. İslam hakikatini elden çıkarıp batının bit pazarı elbiselerini üzerimize geçirip sonraya doğuya sırtını dönüpte aynadan doğuyu izleyen ve manzara karşısında hiçbir aksiyon göstermeyen adeta bir sinema izlercesine vaziyete tebessüm ile bakan, atasına ecdadına saygısı olmayan, cemiyete karşı ama cemiyetsiz yapamayan, hakikat damarına heran batı denen öldürücü bir uyuşturucuyu vuran biz gençler...

Atalarımız bugün ki vaziyetimiz karşısında ve vaziyet karşsındaki aksiyonsuzluğumuzu, sesimizi çıkarmamızı görmüş olsaydı fert fert yüzümüze tükürürlerdi.


Büyüklerimizin haklılık derecesine değindik. Şimdi biz gençlere nerede hangi durum karşısında haksızlık yaptıklarına değinelim. Bundan önceki nesillerde bu eksiklik olmasaydı bugün ki nesilde bu eksiklik zuhur etmezdi. Ancak bu haklılığımızın bir göstergesi değildir. Beklenen asır içinde bulunduğumuz asırdır ki İslam güneşi tekrar bu çağda parlayacak ve tüm dünyada aynı derecede zuhur edecektir.

Sözlerimin bir tesiri olmasada üzerinizde yinede en az bir kere düşünün. Haklılık ve haksızlık dereceme karar verin. Batı düşmanı değilim. Sadece Türk'ün öz ruhuna dönüşünü yalnızca İslam'a sarılmak ile mümkün olacağını savunuyorum. Vesselam.

Veda ederken: Evvelimizde bir ahirimizde...

1 yorum:

  1. değerli kardeşim.hala kendi bilgisayarımda senin sitene giremiyorum.elime arkadaşımın laptopu geçti ve hemen siteni ziyerte etmek istedim.ben giremiyorum kendi bilgisyarımda.

    selam ve dua ile.

    YanıtlaSil