12 Aralık 2010 Pazar

Kış ayları seninle bir başka güzel, KAR...

Sivas Merkez'e yılın ilk karı bu sabah saatlerinde ben Kimya Vizesine girmeye giderken yağdı. Tedbirli birisi olmam münasebeti ile şemsiyem yanımda idi. Otobüsün camları buğulu idi. Hemen cama CÜ diye yazıverdim. İnanır mısınız ilk defa ayakta gitmedim kampüse. Otobüs neredeyse boştu. Ancak öğrenci otobüs kartımda bakiye kalmadığından 3 TL verip hiçbir ayrıcalığı olmayan karttan aldım. Sabahı köründe karta seksen kuruş yükletecek bir yer bulamadım.

Bugün Malatya'ya gidiyorum. İki arkadaş biraz kafa dağıtacağız. Darende'yi falanda gezmeyi düşünüyoruz. İki gün kalacağız. Kitap arasında biriken bozukluklar 50 TL yi geçince bunu değerlendirmek istedik. Gidişe ve döünşe paramız yetiyor. Yirmi lirada orada yesem yemek falan diye iki gün beni idare eder bu para.
Sonra gelince yeni projelerim için işe koyulacağım. Aynı zamanda finallere çalışmayıda ihmal etmeyiz. Ocak ayının ikinci haftası Tokat'a gidebilirim. Yok olmadı en fazla burada kalıp şiirlerimi derleme fırsatı bulurum.

Bu arada odamdaki duvardan sular çıkmaya başladı. Dışarı soğuk odanın içi sıcak olunca yoğunlaşma meydana geliyor. Buna bşr çare bulmak lazım. Apartmanın dış cephesinde ısı yalıtımı yok belkide o yüzdendi. Gelecek sene burslardan her ay 100 lira kesip bir ehliyet almayı düşünüyorum. Ehliyetim yok, ama usta bir sürücüyüm emin olabilirsiniz.

1 yorum:

  1. kardeşim sonunda kendi bilgisayarımda sitene girebiliyorum.Artık yazışmalara devam.

    YanıtlaSil