16 Kasım 2010 Salı

Sükûtun Senfonisi-2

Ey sahte müslümanlar yani bizler!
Zalimin zulmü karşısında ses çıkarmayan, mazlumun yanında bulunması yetimin hakkını savunması gerekirken bir tekmede sen vuran sahte müslüman. Adı müslüman fakat bir müslümanın taşıması gereken bütün sıfatlardan yoksun. Taşıdığı tek sıfat ise "MÜNAFIK" kelimesidir.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in şu sözü aslında vaziyetimizi izah eder nitelikte.
Komşusu açken tok yatan bizden değildir.
Bugün kapitalist dünya düzeninde gökdelenler arasında kaybolan hayatları gözönüne aldığımızda ülkemizde burjuvayı çıkardığımızda nufüsumuzun büyük bir bölümü açlık sınırında yaşamakta. Ve Türkiye şöyle dursun gözlerimizi biraz öteye yani Afrika'ya çevirelim. En aşağı 250 veya 300 milyon insan aç yaşarken bizler nasıl olurda başlarımızı yastığa koyup rahat bir uyku uyuyabiliriz.

Suçu kapitalist düzene atmakla  kaçamazsın. Şu soruyu sorabilirsin kendine ben tek başıma ne yapabilirim. Benim gücüm ne kadar etkili olabilir diye! Doğru söylüyorsun bir çiçek ile bahar olmaz fakat her bahar  bir çiçek ile başlar bunu sakın unutma. Gelin bu bayram komşularımızı yetimi, mazlumu, düşkünü gözetelim. Kestiğimiz ve keseceğimiz kurbanları gösteriş için değilde fakirlere boğazından bir lokma et girmeyen yetimlere yani Allah'ın rızasını kazanmak için kurban edelim.

Biraz önceki hadisi şerifi tekrarlamakta fayda görüyorum: "Komşusu açken tok yatan bizden değildir". Yazımı Sükûtun Senfonisi adlı diziye dahil etmek istedim. Çünkü Sükûtun Senfonisi bunları söylüyor. Yani aslında vicdanımız bunları söylüyor. Bu dünya uykusundan biran evvel uyanıp hakikati görmek dileğiyle sizleri Allah'a emanet ediyor ve tekrar bu bayramın İslam alemine, vatana ve millete hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Esen kalın...
Veda ederken: Komşusu açken tok yatan bizden değildir.

1 yorum:

  1. yüreğine sağlık değerli kardeşim.
    biz müslümanız ama gereklerini tam olarak yerine getiremiyoruz.allah yardımcımız olsun

    YanıtlaSil