1 Ekim 2010 Cuma

Gündemden uzak kaldım neler kaçırdım?

Bir haftalık bir medya ilgisizliğine nihayet bugün son verdim. Hakikaten insan gazete okumayınca, televizyon izlemeyince yada radyo dinlemeyince de yaşayabiliyormuş(en azından bunun testini yapma imkanı bulmuş oldum). Bu aralar Sivas bir hayli yağışlı sabah ıslak akşam dahada ıslak(ama toprak kokusuda bambaşka). Asıl mevzumuza geri dönelim. İnanırmısınız Topkapı baskınından bile haberim yoktu.

Haa birde Cemil İpekçi denen insan(!)ın Mardin'de çok ünlü bir medresede yapma cürretini gösterdiği bir defile(bizim buralarda soytarılık) varmış. Bizim özgürlük dediğimiz tabiri kimileri yanlış anlamış. Medrese nedir, islam ilimlerinin öğretildiği, namaz kılınan bir mekan yani camii yani Allah'ın mukaddes evi. Peki Kültür bakanı buna nasıl müsade etti. Kusura bakmasınlar ama bu noktada eleştiri mi yapmak zorundayım. BBP genel başkanınında dediği gibi eğertoplum huzur ve refahını bozuyorsa sanat yerin dibine batsın!


Bizim mukaddes saydığımız mekanlarda adeta bizimle alay edercesine halkın gözünün içine bakıp orayı bir podyum olarak kullananlarda ki şahsiyet o kadar yokki, yok kavramı onların yanında var olarak kalıyor. Ben bunu bir halkı kışkırtmak için planlı olarak düzenlenen bir eylem olarak algılıyorum. Eğer gerekli olan tepkide gelmezse yakında ibadete açık mekanlardada daha kötülerini göreceğimizden endişe duyuyorum.
Selam ve dua ile...

Veda ederken: İşte onların amaç ve gayesi!

1 yorum:

  1. cemil ipekçi aşmış kendini.evet seninde dediğin gibi kültür bakanımız buna nasıl izin verdi anlamak mümkün değil.

    YanıtlaSil