25 Eylül 2010 Cumartesi

Bir kaç söz-8

Banu Avar adlı yazarın şu yazısıa cevaben yazdığım yorumun orjinalidir.
@ Banu Avar

Bizlerin tek sorunu hoşgörü gösterememek evet ne yazıkki farklılıklarımıza tahammülümüz yok. Halk oylamasında HAYIR oyu kullananların kadar EVET oyu kullananlarında iradesi saygıdeğerdir. Eğer ki büyük düşünür Mevlana'yı yeteri kadar idrak edebilseydik şuan ne Kürt Meselesini tartışıyor olurduk nede başörtüsü meselesini tartışıyor olurduk.

Meclis çatısı altında uzlaşamayan vekillerimizin gelin bunu halka soralım onlar ne diyorsa o olsun dediler. Doğal olarakta bu paket için halk oylamasına gidildi ve halk evet veya hayır olarak iradesini ortaya koydu. Bu noktada halkı sen evetcisin sen hayırcısın olarak kutuplaştırmanın bölücülükten farkı yoktur.

Yazınızın son bölümünde Türkiye'yi ABD'nin atadığı krallar tarafından yönetilen şehir devletçiklerine dönüşeceğine vurgu yapmışsınız. Türkiye hiçbir zaman başka bir devlet tarafından yönetilen bir devlet olmamıştır. En buhranlı zamanlarımızda dahi bizler kimsenin manda ve himayesini kabul etmedik. Ve yüreğimizdeki iman ve damarlarımızdaki Türk kanından güç alarak bugünlere kadar çıkabildik. Şu asırdada sizin teorilerinizin pek mümkün gözükmediği aşikardır.


Son olarakta size bir eleştiride bulunmak istiyorum. EVET oyu kullananların beyinlerinin yıkanmış olduğunu onların sandık başında irade gösteremediğini söylüyorsunuz. Böylesine anti-demokratik, bölücü ve ayrıştırıcı bir cümle kuran birisinin ben halkçılığından(Atatürk'ün gerçek manadaki halkçılığı) şüphe ederim. HAYIR oyu verenlere saygı duyuyorsunuzda EVET oyu verenlere neden saygı duymuyorsunuz?

Yorumumu bitirirken söylemek isterimki,

Türkiye'de esas kiralık kalemlerin ve mevsimlik provakatörlerin kimler olduğunu
Türkiye'de esas Cumhuriyet düşmanlarının kimler olduğunu görmemek için ya bağnaz olmak gerekir veyahut şuur sahibi olmamak gerekir.

Umarım yayınlarsınız. Esen kalın...
 Sitede yorumlar otomatik yayına alınıyormuş. Bakalım eleştirel bir yorum gördüklerinde galiba buda evetci  diyerek silecekler mi? Bekleyip göreceğim.

Veda ederken: Yaradılanı hoş gör,Yaradandan ötürü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder