23 Ağustos 2010 Pazartesi

Çok yakında "Serbest Kürsü"

Daha önceki yazımda dergi projemin olduğundan bahsettim. Yazımı okuyan Ufuk kardeşim projeme destek verip dergi yazarlarından oldu. Büyük bir hızla çalışmalara başladık. İlk önce telif hakkı sorununu çözebilecek bir servis buldum. Blogumdaki yazılarımıda lisansını yaptırdığım myfreecopyright servisini kullanacağız. Ardından derginin güncelleme sıklığını kararlaştırdık. İki haftada bir yeni sayılarımızla sizlerle. Ortalama 20 sayfa olacak dergimiz. Dergiyi ticari bir amaç gütmeden hazırlıyoruz. Bloglarımızda dergi yayını yapabileceğimiz google'nin bir hizmetini buldum. Ancak hizmet ie6 tarayıcısında aktif değil. Daha üstü sürümlerde çalışıyor.

Dergiyi pdf formatında bir e-dergi şeklide sunacağız. Gelişmelere bağlı olarak sizleri haberdar edeceğim. Ancak eğer projemiz dahada büyürse dergiye özel bir site açabiliriz. Derginin logosunu paylaşmak isterdim fakat Ufuk kardeşimin fikrini alıp öyle paylaşmak istiyorum.

Veda ederken: Örnek aldığım bir dergi...

2 yorum:

 1. Yolumuz açık olsun.Allah yar ve yardımcımız olsun.
  Biz elimizden gelen bütün gayretleri yapıyoruz bir türk evladı olarak.İnşallah kazasız belasız ilk sayımızı çıkarırız.
  UFUK KOCAKAPLAN
  http://hayatvekalem.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. KARDEŞİM BENCE DERGİNİN LOGOSUNU PAYLAŞMAYALIM.DERGİ HAZIR OLDUKTAN SONRA DERGİYİ SİTEMİZDE PAYLAŞALIM DAHA İYİ OLUR.

  YanıtlaSil