20 Haziran 2010 Pazar

Başımız sağolsun Türkiye !

Yazıma başlamadan önce Şemdinlide şehit düşen 8 askerimize ve mayına basarak şehit düşen 2 askerimize Allah'tan rahmet ailelerine sabır diliyorum.

Şu son zamanlarda mavi maramara'ya saldırılmasından sonra terör olayları bir hayli arttı. Neredeyse hergün bir şehit haberi alıyoruz. Bu durumu Türkiye'de anayasa değişikliğine Türkiye'nin ileri gitmesine muassır medeneniyetler seviyesine çıkmasına bağlı olarak Türkiye'nin yükselmesinin istenmediğini ve bunu terör eylemleri ile gerçekleştirmek istediklerini söyleyenler var. Bununda etkisi olabilir ama birinci etken bu değil bana göre. Birinci etken açılım süreci ile birlikte terör örgütünün cesaretlenmesi ve tekrar Kürt vatandaşlarımızın sözde savunuculuğuna soyunarak bu gibi eylemler ile biz hala buradayız demesidir.


Dağda olsun ovada olsun, bunlara bu cesareti bu cürreti verdiren terörü diyalog yolu ile çözebileceğimizi sandıran açılım sürecidir. Bu hain terör eylemleri bize şunu gösterdi, terörle mücadelenin tek yolu silahlı mücadeledir. Yazımı Kürt vatandaşlarımızı hedef göstererek yazmıyorum. Asıl hedef gösterdiğim terör örgütüdür. Artık uyanalım ve gerçeği görelim.
Veda ederken: Şehitler Ölmez Vatan Bölümez !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder