4 Şubat 2010 Perşembe

İhtiyacımız olan saygı ve sevgi

Mecliste olay vardı. Söylenenlere bakılırsa mecliste yaşanan en büyük olaylar zinciri imiş bu yaşananlar. Herkes birilerini suçladı. Kimisi meclis başkan vekilini suçladı kimisi akpyi kimisi mhpyi kimiside chpyi. Birisi bir kibrit yaktı(gerçi o kibrit iki sene önce yakıldıç iki gün öncede harlandı). Peki bu yaşananların sorumlusu kim biz mi millet mi?

Peki kim o zaman? Haddim olmayarak cevaplamaya çalışayım bu soruyu. Belkide saygı ve sevgi çerçevemiz daraldı hatta kırıldı. Tahmmül sınırlarımız tahammülsüzlük sınırları ile renk değiştirdi. Biz neden hoşgörülü olamıyoruz neden yaradanı severim yaradandan ötürü felsefesini dil ile onaylayıp tasdik edipte kalben tasdik edemiyoruz. Neden...vekillerim. neden?
Şunada değinmek isterim? Türkiye son 8 yıldır ciddi manada muhalefet kalite sorunu var. Ne muhalif partiler kaliteli bir muhalefet örneği sergiliyor nede iktidar görevini hakkı ile yerine getirebiliyor. Sözümü fazla uzatmak istemiyorum bundan sonrası lakırtıya girer münasebeti ile bu konuyu burada kapatıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder