21 Şubat 2010 Pazar

Elit bir ortam olarak Buzz

Ne kadar çok paylaşım platformu var değilmi? Twitter, Friendfeed, Facebook zımbırtısı vs...Bana göre bunlar arasında en berbat olanı friendfeed. Nedendir bilmiyorum bu servise hiç ısınamadım. Tıpkı facebookta olduğu gibi. Ama twitter bambaşka. 140 karaktere neler sığdırmadık ki.
Neyse esas konuya döneyim. şimdide google buzz çıktı. Buzz sayesinde artık arkadaşlarımızın neler yaptığını çok daha rahat ve kolayca takip edebileceğiz. Tanıtıcı video dan izlediğimiz kadarıyla aslında FriendFeed sitesinin gmail içinde çalışıyor gibi düşünebilirsiniz. Flickr , Google Reader, RSS yada Picasa gibi sitelerdeki hesaplarınızı kolayca Buzz ‘a ekleyebiliyorsunuz. Sonra buralarda yaptığınız değişiklikleri anında diğer arkadaşlarınız Buzz üzerinde takip edebilyiorlar.
Buzz hizmetinden nasıl yararlancam derseniz Gmail hesabınıza girmeniz yeterli. Eğer şuan bir değişiklik görmüyorsanız sabırsız olmayın. Yakın bir zaman içinde tüm gmail hesaplarında aktif olacak bu özelliği kullanabilirsiniz.

Bence buzz'u tecrübe etmelisiniz. Biraz twitteri eleştiride bulunayım. Paylaşımlarımız 140 karakterle sınırlandırılmamalı..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder