25 Ocak 2010 Pazartesi

Sonunda kar yağışlarımız başladı :)

Sonunda sivasa kar yağdı. Mayıs aylarını yaşadığımız haftaların ardından sivasta bazı yerlerde 10 cm aşan karları görmek gerçekten mutluluk verici. Televizyondan gördüğüm kadarı ile İstanbul'da bereket vesilesi kardan nasibini almış. Yoksa beyaz kabus mu demeliydim bilemiyorum. Bazı medya grupları o kadar abartıyor ki yakında İstanbulu afet bölgesi ilan edecekler gerçi istanbulda yaşamıyorum ama boşverin.

Arkadaş ortada o kadar büyük bir olay yok bence. Üç beş tane araba birbirine girdi diye olayı bu kadar büyütmekte bir anlam göremiyorum. Bunlar her seneki olağan doğa olayları. Bilirsiniz kış aylarında kar yağar ilk baharda yağan karlar erir ve barajlarımıza su olarak geri döner :).
Karın şöylede bir faydası var dostlarım. Türkiyemizin tahıl ambarı olan iç anadolu bölgesinde ekinlerin üzerini bir yorgan gibi kapatarak onları kış alarının şiddetli soğuğunda koruyarak hasatın daha verimli geçmesine imkan sağlıyor.

Sivastada  şu günlerde akşamları şiddetli soğuklar var. Doğalgazımızın olması bizleri büyük bir yükün altından kurtarıyor. Zira kömürlü ısıtma sistemleri iki kat daha maliyetli vesselam...
Sağlıcakla...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder