21 Aralık 2009 Pazartesi

Durum raporu-6

Sivas'ın yağmurlu günlerine hasret kaldık diyecektim ki o sert rüzgarlı yağmurlu günleri başladı. Penceremin arkasında sandelyeme kurulup sıcak bir içecek eşliğinde manzarayı izlemeye doyamıyorum. Özellikle sabaha doğru(sabah namazından sonra) ve akşam üzeri çok hoş oluyor. En çokta o toprak kokusuna bitiyorum. o kokuyu her hissedişimde Allah'a binlerce kez şükrediyor iyiki bu topraklarda doğan bir nesiliz diyorum. gerçekten çok büyük bir nimet bu değerli dostlarım.

Şu günlerde gazetelerimiz televizyon kanallarımız kapatılan demokratik ve toplum partisinin analizini yapmakla eski dtp milletvekillerinin akibetini tatrışmakla meşgul kimileri mecliste kalsınlar diyor kendileri ise sine-i millet diyor. Valla anlayamıyorum. bu süreçte ne demokrasimize darbe yapıldı nede Türk siyaseti birşey kaybetti. DTP zaten kredisini doldurmuştu.
Elbetteki düşüncelere fikirlere prangalar geçirilemez lakin bu düşünce ve fikirler yanlış ise üstelik bu fikirleri fiilen gerçekleştirmek için faaliyetler varsa işte o zaman  bu durumun elbetteki önüne geçilecektir. sanırım ne demek istediğimi anladınız.

1 yorum:

  1. çok güzel anlatmışsınız bu son bir kaç günü.yüreğinize sağlık

    YanıtlaSil