29 Kasım 2009 Pazar

Gerici kim acaba?

Bu sefer güldürmeyi beceremedin belkide yılın gafını yaptın belkide zihniyetinin bir tecellisi idi... Levent Kırca'dan bahsediyorum dostlarım son izlediğim bölümünde belgesel adı altında hem güldürü hem düşündürü bir oyun hazırlamışlar hani şu olacak o kadar adlı programda. Haftanın belgeselinin konusu şöyleydi. 1900 lü yılların Osmanlı'sını anlatıyorlar iki üç kadın kara çarşaf giymiş dört beş erkek sakal takmış cübbe giymiş daha doğrusu giydirmişler bir mesaj vermek istedikleri ortada lakin bu mesajı verebilmek için farklı yolları kullanabilirlerdi. Vermek istedikleri mesaj şu değerli dostlarım;

1900 lü yıllarda Osmanlı toplumda geçmişten beri süregelen mahalle baskısını anlatmışlar. Ecdadımızı çok yanlış gösterdikleri programda dekolte kıyafetler giyen bir kadını cübbeli adamlara linç ettirmişler. O devirleri bir utanç sayfası olarak göstermişler. Devamında ise devreye ulu önder M. Kemal Atatürk giriyor(1920 li yıllar)... Ardından herşey değişiyor[Bu bölüme bir lafım yok değerli dostlarım aslına uygundur].

Ey Türk kardeşlerim; ecdadımız Levent Kırca'nın utanç devri olarak gösterdiği devirde Cihan harbinde emsalsiz başarılar kazanmıştır işte bu başarılarıda izleyiciye göster Kırca... Bir çanakkale harbi az şey değildir levent kırca o geri kafalı yobaz olarak gösterdiğin kişiler sayesinde o programı yapabiliyorsun bunu sakın unutma.

Son söz olarak eskiden yabancı basın Osmanlı'yı kötülerdi şimdilerde bizim basındada moda oldu ecdadını küçültmek yermek.[Tabii Osmanlı'yı yeren osmanlının torunu değilse o başka...].
Esen kalın

1 yorum: