22 Eylül 2009 Salı

Adtech ile blogundan para kazan


Bir çok arkadaşıma göre blog ticari olmamalı bana göre ise sadece yaz gerisi mühim değil presinbinde işliyor e-aktug çarkları... Gelgelelim esas mevzuma başlıktanda anlayacağınız üzere bir blog yazarı blogundan nasıl para kazanabilir ondan biraz bahsedeceğim.

İnternetten para kazanma konusu geçtiğinde akla ilk gelen servis kesinlikle Adsense olacaktır. Öyleki internet üzerindeki reklamların yüzde 65i bu servis üzerinden yönlendirimektedir. Doğal olarak benimde ilk başvuruda bulunduğum ve denediğim servis Adsense olmuştur. Ancak başvurum sonuçsuz kalınca beni R10 dan bir arkadaş Adtech ismi ile ün yapmış bir servise yönlendirdi. işte kayıt falan derken siteye ilk reklamımı aldım sonunda. isterseniz kayıt için gerekli levazımatları aktarayım sizlere;
  • Bir adet banka hesabı(Tercihim Ziraat bankası-ytl-)
  • Bir adet telefon numarası
  • Kimlikte yazan adınız(hesaptaki isimle çakışmamalı)
Sizlerde bu aşamadan sonra kayıt oldu iseniz sırada blogunuza reklam kodlarını yerleştirmeye geldi. Adtech te 3 farklı reklam türü özelliği bulunuyor sizlere bunu anlatacak değilim zaten adtech bunları size verecektir(bkz. Anasayfası). Reklamları sitenize yerleştirmedeki dikkat etmeniz gereken husulara değinmek istiyorum izra bu küçük ayrıntılar gelirinizi 2 ye hatta 3 e katlayabirilir.
  • Öncelikle sitenizi reklamlarla doldurmayacaksınız. ziyaretçiye güvenilir bir site imajı çizeceksiniz.
  • Reklam kodlarında hile hurda yapmayacak geliriniz ne ise ona razı olacaksızın ek olarak kodları ziyaretçinin görebiliceği bir yere monte etmelisinizki dikkat çekici olsun.
  • Asla pop-up reklam yerletirmeyin(kişisel görüşüm). zira daha fazla kazanıyım ümidi ile elinizde olan ziyaretçiyide kaybetme risikini unutmamalısınız.
Bir banka hesabınız varsa onu kullanın. unutmadan ne kazandıysanız yüzde 18 i  kesintiye gitmekte(kdv falan). eğer bir banka hesabınız yoksa ziraat bankasını şiddetle tavsiye ederim. hem Türkiyenin en ücra köşelerinde dahi şubesi mevcut hemde parayı alırken hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz. bu ayki kazancım yaklaşık 8 lira kadar oldu ileriki zamanlarda kesinlikle katlayacağına şüphem yok..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder