14 Haziran 2009 Pazar

İstanbul'a çeyrek kala

Artık Avrupa'lı olmanın zamanı geldi. Bu akşam İstanbul yolu bana ufaktan göz kırpmaya başladı. Ben diyorum trenle gidelim-ucuz olsun diye- onlar diyor otobüsle gidelim. Tamam dedim, eyüp ne kadar da cimri imiş lakırtıları kulağıma gelmeye başlar yakında. Neyse akşama yolcuyuz.

Avrupa kıtasına ilk defa ayak basacağımın heyacanı ile yazıyorum bu yazıyı. Bu arada pencereden, top oynayan çocukların sesleri geliyor hafif hafif... Doğrusu imreniyorum şu ufaklıklara-böylesine tasasız, gamsız yaşama-. Ayda yılda ufak bir seyahate çıkacağım ama talihsizler zincirinin ilk halkası daha şimdiden beni buldu(bilirsiniz şu okul olayı-hakan hoca faciası- moralim düzeliyor)... Hafta içi beleşe bağladığım gazeteler haftasonu benden hesap soruyor. Hani şu bizim Nuri abinin büfesindeki gazetelerden bahsediyorum...
Şaşıracaksınız ama bir gerçeği ifade etmeden geçemeyeceğim. Şu asırda hala dijital fotoğraf makinamın olmayışı gerçekten garip. İşin doğrusu benim telefonun VGA kamerası işimi görür, sanat icra edecek değiliz alt tarafı bir kaç fotoğraf... Kazasız belasız yolculuklar nasip etsin Allah bize.

2 yorum:

  1. bizim tarafa geliyorsunuz heralde.avrupa yakasına.hoş geldin sevgili dost.esenle kal.

    yazan:www.ufuk2008.blogcu.com

    YanıtlaSil
  2. sağol dostum. Artık avrupa zamanı gelmişti. avrupa yakasındayım. biraz tatil yapalım dedim.

    YanıtlaSil