29 Mayıs 2009 Cuma

Yine bir haftasonu sendromu

Yine bir haftasonu sendromu yaşamamak için elimden geleni yapıyorum. Yoğun bir haftanın ardından nihayet ufukta Cumartesi göründü. Cumartesilerm nasıldır; genelde sabahları erken uyanır, bir fincan kahve ile kendime geldikten sonra şu lanet olası aptal makine ile yüz yüze gelirim. Genelde çoğu insan Haftasonu günlerini sabahları simit + çay yemek ile değerlendirir. Simit sadece haftasonu kahvaltısında mı yenir merak ediyorum. Başka bir zamanı ve mekanı yokmu... Neyse bir iki birşey atıştırır. Gazetelerin haftasonu eklerine Market yada büfenin gazete köşesinde bakarım. Nuri abinin meşhur lafıdır:" Bir kerede şu gazeteyi al be oğlum"

Genelde Gazete okuma işini beleşe bağladığımdan bu tür ithamlara alıştım. Nitekim bizim Felsefe hocası zamanında cumartesi sabahları sıcak yatağından uyanıp öğretmen evinin o hoş kokulu salonunda bedava gazete okumak için yol aldığını duymuştum. Sebepler arttıkça işerimde zorlaşıyor.
Arkadaş şu sınavlar ne zaman bitecek merak ediyorum doğrusu hergün binbir türlü stres içerisine sokuyorlar adamı... Sabret diyorum kendime şu okuldan sonra 1 haftalık tatili hakettim sanırım. Ertesinde ver elini ÖSS!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder